پارسی71

X
تبلیغات
رایتل
هدیه های مناسب برای عیدی دادن - پارسی71
خله خله خش بیمونی

ینر

درباره من
تصویر وب
description ادامه...
جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
@caption
تبلیغاتهدیه های مناسب برای عیدی دادن

تمام حس خوب ما در روزهای اول عید بر می گردد به دوران کودکی مان، به همان زمان هایی که روز اول عید علاوه بر ذوق مرگ شدن از لباس های نویی که پوشیده بودیم هی دل توی دل مان نبود که چه کسی به ما عیدی می دهد، یا آن اسکناسی که پدر بزرگ مان که ما البته آقاجون صدایش می زدیم چه رقمی است و بعدتر هرجا که می رفتیم از خانه حاج عمو تا دایی جان بزرگ تمام حواس مان به این بود که چه زمان نوبت به عیدی دادن می رسد و دوباره روی مان را می بوسند و اسکناسی کف دست مان می گذارند، برای همین تمام روزهای عید با بچه های فامیل کارمان شده بود حساب و کتاب که پول های کدام مان بیشتر است و آخر سر کدام مان در جمع کردن این پول ها موفق تر هستیم؟! همه مان خیلی سعی می کردیم این اسکناس های تا نخورده را تا مدتی نگه داریم گاهی می شد که تا عید سال بعد هم نگه شان می داشتیم اما بالاخره یک روز خرج می شد.

حالا بعد از گذشت این همه سال دوباره دارد عید می شود و نمی شود سال نو بیاید و کسی به کسی عیدی ندهد نمی شود که عید بشود و چیزی به نام عیدی رد و بدل نشود. البته این عیدی همیشه گرفتنی نیست چون گاهی هم ما باید در مقام عیدی دهنده قرار بگیریم و در این روزهای بسیار خوب عید دست توی جیب مان کنیم و یک چیزی به عنوان عیدی بدهیم. حالا اگر قرار باشد که ما هم به همان سبک قدیم اسکناس های نو بگیریم و به ملتی عیدی بدهیم که خیلی کار هیجان انگیز و خاطره انگیزی انجام نداده ایم به نظر ما می شود به جای اسکناس چیزهای دیگری هم عیدی دهید، چیزهایی که علاوه بر هیجان انگیز بودن مهم ترین مزیتش ماندگاری اش است پس اگر شما هم قرار نیست تنبلی به خرج دهید و ساده ترین راه را انتخاب کنید می توانید به ایده های ما برای عیدی دادن فکر کنید:

● سالنامه یا سررسید

شاید یکی از عیدی هایی که علاوه بر اسکناس رایج است هدیه دادن سالنامه و سررسید به ملت است. این سالنامه و سررسید به این سبب ایده خوبی می تواند باشد که تمام یک سال آینده، ملت به یاد شما خواهند بود اما تقویم و سالنامه به دلیل همان محدودیت زمانی اش احتمالا کنار گذاشته شود و البته که اولین ایده ای است که به ذهن می رسد. اما اگر قرار است سالنامه یا سررسید بخرید چند نکته را فراموش نکنید اولا با توجه به هر یک از افراد سالنامه مخصوص به خودش را بخرید یعنی مخاطب را در نظر بگیرید که الان خوشبختانه با توجه به تنوع ظاهری و محتوایی که در سالنامه ها وجود دارد انتخاب راحت تر است، ثانیا چیزی بخرید که کاربرد داشته باشد، یعنی علاوه بر این که تقویم است بشود که به صورت دفترچه یادداشت و یا خاطرات هم از آن استفاده کرد. بعدش هم به بزرگ بودن، کوچک بودن و ظاهر سالنامه دقت لازم داشته باشید.

● کتاب عیدی

شاید یکی از ماندگارترین عیدی ها که خیلی کاربردی، فرهنگی و آموزشی هم هست همین کتاب است. شما می توانید برای خواهر کوچک تان کتاب داستان، برای برادرتان کتاب های تخیلی، برای مادرتان رمان و برای پدرتان یک اطلس جغرافیایی یا هر چیز دیگری بخرید مطمئنا شما به علائق خانواده تان آشنا هستید و می توانید خیلی راحت کتابی بخرید که به آن نیاز دارند یا به آن علاقه مند هستند.

● نامه

شاید اولش فکر کنید خنده دار است که شما به یک نفر، نامه عیدی بدهید اما واقعیتش این است که شاید شما هیچ وقت برای نزدیکان تان که هر روز می بینیدشان نامه ننوشته باشید. می توانید یک سخنرانی برای هرکدام از افراد خانواده تان در نظر بگیرید و بعد در یک نامه آن را بنویسید. شاید عیدی شما در ظاهر چیز ارزشمندی نباشد اما در واقع این که بتوانید حرف های مخصوص یک نفر را برایش بنویسید و احساسات خود را از بودن در کنار هم بگویید یا یکی از خاطرات شیرین مشترک تان را یادآوری کنید، خودش یک عیدی استثنایی به حساب می آید. اگر بتوانید نامه عیدی تان را برای افراد طوری پست کنید که روز قبل از عید به دستش برسد نور علی نور می شود.

● عکس دست جمعی

یک اتفاق خوب در گذشته های دور را در نظر بگیرید یا یک عکس خیلی زیبا از کسی که می خواهید به او عیدی بدهید که این هم ترجیحا مال زمان های خیلی دور باشد بعد آن را بدهید برای تان چاپ کنند، حالا شما یک عیدی هیجان انگیز به اطرافیان تان داده اید که هم یک اتفاق و یک روز به یادماندنی را برای شان تداعی می کند، هم با این عکس، عیدی شما خیلی خاص می شود. برای اعضای خانواده تان هم از یک عکس دسته جمعی در روزگاران قدیم که همه حالا بزرگ شده اند، می شود استفاده کرد. می توانید همان عکس را به تعداد افراد خانواده چاپ کنید.

● آویز و قاب

اگر خودتان هنرمند باشید که چه خوب آن وقت می توانید چند تا آویز یا قاب درست کنید و بعد بدهید به خانواده و دوستان تان یا می توانید با توجه به شخصیت و محیط اتاق یا کار افرادی که می خواهید به آن ها عیدی بدهید از آویزهای مختلف استفاده کنید البته پیشنهاد ما بین آویز و قاب یک قاب خالی است! قابی که طرف مقابل تان خودش بتواند هر تصویری که دلش خواست در آن بگذارد.

● تعمیرات

بگردید وسائلی را که هر کدام از اعضای خانواده تان دوستش داشتند اما الان به نوعی خراب است یا قابل استفاده نیست بدهید تعمیر و بعد به عنوان عیدی همان را تقدیم شان کنید. مثلا اگر مادرتان یک ساعت مچی دارد که از مادرش به ارث رسیده و عاشقانه دوستش دارد اما از کار افتاده است یا یکی از اسباب بازی های دوست داشتنی خواهرتان یا گوشی مورد علاقه برادرتان را بردارید و بدهید تعمیر کنند. حالا شما عیدی های کاملا متفاوت اما واقعا مورد علاقه افراد خانواده را به آن ها داده اید.


چاپ یادداشت ا تاریخ: دوشنبه 29 اسفند 1390 ساعت: 09:52 ق.ظ

--------------------------------------------------------------------------
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد


بازدید
تعداد بازدیدکنندگان : 571916
@caption
مجتبی (5624) 
ساسان (624) 
هدیه (1196)