پارسی71

تست تشخیص اعتیاد به فیس بوک - پارسی71
خله خله خش بیمونی

ینر

درباره من
تصویر وب
description ادامه...
جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
@caption
تبلیغاتتست تشخیص اعتیاد به فیس بوک

آیا تا به حال با خود اندیشیده‌اید که ممکن است اشتیاق افراطی نسب به یک سایت اجتماعی داشته باشید و یا به عبارت ساده‌تر به فیس بوک معتاد باشید؟متخصصان روانشناسی در نروژ یک تست جدید برای ارزیابی و تشخیص اعتیاد به فیس بوک طراحی کرده‌اند.به گزارش مجله آنلاین ساینس دیلی،‌ دکتر سسیلی شیو آندری آسن متخصص روانشناسی درباره این مطالعه که برای اولین بار در جهان انجام گرفته می‌گوید: میزان استفاده از سایت اجتماعی فیس بوک در اکثر کشورهای مختلف جهان به سرعت رو به افزایش است و ما هم اکنون با بخشی از مشکل اعتیاد به اینترنت در ارتباط با رسانه‌های اجتماعی مواجه هستیم.دکتر آندری آسن پروژه مطالعاتی خود تحت عنوان «اعتیاد به فیس بوک» را در دانشگاه برگن انجام داده است. در این پروژه نقطه نظراتی شفاف درباره اینکه چرا برخی از مردم به فیس بوک وابسته می‌شوند، ارائه شده است.آندری آسن می‌گوید: این وابستگی به فیس بوک معمولا در جوانترها بیشتر از کاربران مسن‌تر اتفاق می‌افتد. بعلاوه ما در این بررسی‌ها متوجه شدیم افرادی که اضطراب بیشتری دارند و از نظر روابط اجتماعی بیشتر احساس عدم اطمینان می‌کنند از طرفداران پر و پا قرص فیس بوک هستند. احتمالا علت این امر آن است که افراد مضطرب از طریق یک رسانه اجتماعی راحت‌تر از برخورد رو دررو می‌توانند با دیگران ارتباط بگیرند.افرادی که زندگی سازمان یافته‌تری دارند و بیشتر بلندپرواز و با اعتماد به نفس هستند کمتر با خطر اعتیاد به فیس بوک مواجهند. این اشخاص معمولا از سایت‌های اجتماعی به عنوان یک بخش داخلی از کار و شبکه اینترنت، استفاده می‌کنند.
این مطالعات همچنین تاکید می‌کند افرادی که به فیس بوک وابسته هستند از نظر چرخه خواب – بیداری دچار مشکل می‌شوند. متاسفانه از آنجا که فیس بوک به یک ابزار روزمره مثل تلویزیون تبدیل شده برای بسیاری از مردم دشوار است قبول کنند که به این رسانه اجتماعی معتاد شده‌اند اما بررسی‌های دکتر آندری آسن نشان می‌دهد که علائم اعتیاد به فیس بوک شبیه به اعتیاد به مواد مخدر، اعتیاد به الکل و اعتیاد به مواد شیمیایی است.به گزارش ایسنا، «تست سنجش اعتیاد به فیس بوک برگن» بر اساس 6 معیار اساسی تهیه شده است که باید برای دستیابی به نتیجه دقیق به هر 6 معیار صادقانه پاسخ و به پاسخ‌های خود نمره مناسب بدهید.
نمره (1) برای خیلی به ندرت، نمره (2) برای به ندرت، نمره (3) برای گاهی اوقات، نمره (4) برای اغلب و نمره (5) برای پاسخ همیشه در نظر گرفته شده است.- زمان زیادی را صرف فکر کردن درباره فیس بوک یا برنامه ریزی برای استفاده از آن می‌کنم.- هر روز بیشتر احساس می‌کنم که استفاده از فیس بوک برایم ضرورت دارد.- از فیس بوک استفاده می‌کنم تا مشکلات شخصی‌ام را فراموش کنم.- تلاشم برای کاهش مدت استفاده از فیس بوک ناموفق بوده است.- اگر مرا از استفاده از فیس بوک منع کنند احساس ناآرامی یا مشکل می‌کنم.- آنقدر از فیس بوک استفاده می‌کنم که تاثیر منفی روی کار یا تحصیل یا مطالعاتم گذاشته است.اگر در این تست حداقل به 4 آیتم جواب اغلب یا همیشه بدهید شما هم به این سایت اجتماعی معتاد هستید و باید برای رفع اعتیاد خود چاره‌ای بیندیشید.


منبع:انجمن پارسیان


چاپ یادداشت ا تاریخ: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 ساعت: 11:34 ب.ظ

--------------------------------------------------------------------------
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد