website hit counter
 خطری عظیم در کمین کودکان در خانه - آموزش گنج یابی وکشف دفینه
X
تبلیغات
رایتل

آموزش گنج یابی وکشف دفینه

خطری عظیم در کمین کودکان در خانهوی به افرادی هم که از سیستم گرمایشی شوفاژ استفاده می‌کنند توصیه کرد تا یک ظرف آب بر روی شوفاژ قرار دهند تا باعث افزایش رطوبت هوا شود.به گزارش ایسنا: رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران گفت: هر دستگاه گرمایشی که اکسیژن داخل محیط زندگی را کم کند، برای خانواده‌ها مضر است و در درازمدت اثرات جبران ناپذیری را بر جای خواهد گذاشت.

دکتر ایرج خسرونیا اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و خرید وسایل گرمایشی بهتر است خانواده‌ها در تهیه این وسایل دقت لازم را به کار برند چرا که وسایل گرمایشی مستقل بویژه پکیج به دلیل آن که اکسیژن داخل آپارتمان را می‌سوزاند برای افراد زیان‌بار است.

وی تصریح کرد: باید وسایل گرمایشی به نحوی باشد تا در تهویه خانه و نیز تنفس افراد مشکل ایجاد نکند.

خسرونیا افزود: درست است که در سیستم پکیج برخلاف سیستم شوفاژخانه، واحدهای مسکونی در هزینه‌ها از یکدیگر مستقل هستند اما چنین وسایل گرمایشی میزان رطوبت و اکسیژن داخل آپارتمان را کم می‌کند و برای افراد مسن، کودکان و به ویژه افرادی که دچار بیماری‌های تنفسی هستند، مشکل ایجاد می‌کند.

وی به افرادی هم که از سیستم گرمایشی شوفاژ استفاده می‌کنند توصیه کرد تا یک ظرف آب بر روی شوفاژ قرار دهند تا باعث افزایش رطوبت هوا شود.

به گفته‌ رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران، متاسفانه در حالی که استفاده از وسایل گرمایشی مانند پکیج‌ها در اکثر کشورها منسوخ شده است، در کشور ما تازه رونق پیدا کرده و این به دلیل عدم آگاهی مردم و کوتاهی دستگاههای متولی در اطلاع رسانی است.

خسرونیا ادامه داد: وسایلی همچون پکیج هم سبب آلودگی هوای محیط آپارتمان می‌شوند و هم به دلیل ایجاد آلودگی صوتی مضر هستند بنابراین به خانواده‌ها توصیه می‌شود اگر از این وسایل استفاده می‌کنند، روزنه‌های ساختمان را به هیچ عنوان نپوشانند و بگذارند هوا در محیط خانه در جریان باشد.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)