پارسی71

X
تبلیغات
رایتل
خواب و بیداری نامنظم ویژگی کودکان دشوار است - پارسی71
خله خله خش بیمونی

ینر

درباره من
تصویر وب
description ادامه...
جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
@caption
تبلیغات
خواب و بیداری نامنظم ویژگی کودکان دشوار است


  متخصص کودکان و نوزادان گفت: کودکان دشوار معمولاً انطباق ضعیفی با تجربیات تازه دارند. آنها بسیار حساس هستند و الگوی خواب و بیداری نامنظمی دارند.  محمد حسین سلطان‌زاده در گفت‌وگو با فارس افزود: طرز رفتار و تمایل کودک به انجام بعضی شیوه‌های رفتاری که همان الگوی رفتاری مخصوص کودک است خلق و خو یا سبک مزاجی کودک نامیده می‌شود.

متخصص کودکان و نوزادان گفت: این خصوصیات معمولاً تا آخر عمر با کودک خواهد بود البته واکنش والدین و اعضای خانواده می‌تواند این الگوها را تا حدی تغییر کند اما نمی‌تواند آنها را کاملاً عوض کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: دانشمندان سال‌ها درباره اینکه خلق و خوی کودک غریزی است یا اکتسابی، بررسی و تحقیق انجام داده‌اند و امروزه محققان بر این باورند که خلق و خوی کودک یک صفحه سفید و خالی نیست که هر چه مورد پسند والدین است در آن بگذارند؛ همچنین یک قالب سیمانی هم نیست که نتوان آن را تغییر داد.

فوق تخصص عفونی اطفال گفت: والدین ممکن است بعضی از خصوصیات خود یا همسرشان را در کودک خود ببینند؛ در هر صورت چه مشخصات رفتاری فرزند شبیه والدین باشد و چه با آن در تضاد باشد به والدین کمک می‌کند که با کودک بهتر انطباق پیدا کنند.

سلطان‌زاده تصریح کرد: 10 درصد کودکان بر اساس این خصوصیات، دشوار محسوب می‌شوند که کودکان دشوار معمولاً انطباق ضعیفی با تجربیات تازه دارد؛ آنها بسیار حساس هستند و الگوی خواب و بیداری نامنظمی دارند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: 40 درصد کودکان آسان هستند و کنار آمدن با آنها آسان‌تر است؛ این کودکان الگوی خواب و بیداری منظم‌تری دارند و انطباق بهتری با محیط یا شرایط جدید پیدا می‌کنند.

متخصص کودکان و نوزادان افزود: بقیه کودکان در بین این دو طیف قرار دارند؛ یعنی کنار آمدن با آنها نه خیلی سخت و نه خیلی آسان.برچسب‌ها: خواب، بیداری، نامنظم، بیماری، کودکان، دشوار، زندگی، پزشکی، خواندنی، بدبختی
چاپ یادداشت ا تاریخ: پنج‌شنبه 28 شهریور 1392 ساعت: 02:32 ب.ظ

--------------------------------------------------------------------------
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد


بازدید
تعداد بازدیدکنندگان : 571968
@caption
مجتبی (5624) 
ساسان (624) 
هدیه (1196)