پارسی71

X
تبلیغات
رایتل
استعفای حسینی از شورای عالی بورس - پارسی71
خله خله خش بیمونی

ینر

درباره من
تصویر وب
description ادامه...
جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
@caption
تبلیغات
مدیرعامل بورس جدید انرژی گفت: معاملات اعتباری برق، معامله ازطریق کد دوم و معاملات مستقیم توسط مصرف‌کنندگان عمده، به طور جدی در دستور کار بورس انرژی قرار دارد.  
مدیرعامل بورس جدید انرژی گفت: معاملات اعتباری برق، معامله ازطریق کد دوم و معاملات مستقیم توسط مصرف‌کنندگان عمده، به طور جدی در دستور کار بورس انرژی قرار دارد.
سیدعلی حسینی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن معاملات اعتباری خوزه صنعت برق، معامله از طریق کد دوم و معاملات مستقیم توسط مصرف‌کنندگان عمده تصریح کرد: سازوکارهای مقرراتی بورس انرژی به تصویب هیأت مدیره سازمان و شرکت رسیده و معاملات در تابلوی فیزیکی و مشتقه از زمان افتتاح در حال انجام است.
وی افزود: اما این بازار بصورت مستمر در حال توسعه است و همچنان فرصت‌های زیادی برای گسترش دامنه فعالیت بورس انرژی در کشور وجود دارد.
حسینی در ادامه گفت: لازم است شرکت‌های توزیع را، به ویژه در حال حاضر اعتباری که توانیر در اختیار آنها قرار می‌دهد به‌طور کامل جذب نمی‌شود، به مشارکت بیشتر در بازار برق تشویق کرد. تا از این طریق نسبت به تأمین اعتبار بیشتر اقدام کنند.
مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه فراهم کردن امکان معاملات مستقیم برق توسط مصرف‌کنندگان عمده و تولید کنندگان و همچنین امکان معاملات نیروگاه‌ها و شرکت‌های توزیع ازطریق کد دوم از جمله برنامه‌های در دستور کار بورس انرژی است، گفت: با فعال‌شدن امکان معاملات برق از طریق کد دوم، شرکت های توزیع و نیرو گاه ها می‌توانند با منابع آزاد خود در بازار برق مشارکت داشته باشند.
حسینی همچنین به امکان‌سنجی انجام معاملات اعتباری برق اشاره داشت و گفت: در حال حاضر نیروگاه‌ها، برق را در مدیریت شبکه برق کشور، به صورت اعتباری به فروش می‌رسانند که امکان‌ انجام اینگونه معاملات در بورس انرژی نیز در دست بررسی است.
در خوزه نفت و گاز به دنبال افزایش تعدد محصولاتیم
وی در بخش دیگر سخنان خود درباره اظهار داشت: در حوزه نفت و گاز به‌دنبال افزودن تعداد محصولات بیشتری از جمله فراورده‌های جدید گازمایع، میعانات گازی، نفت خام و نفت کوره در بورس انرژی هستیم.
حسینی با بیان اینکه معاملات سلف موازی استاندارد در حوزه فرآورده‌های نفتی و عملیاتی شدن آن در حال پیگیری است، افزود: از جمله برنامه‌های جدی در این‌خصوص، توسعه بازار صادرات در بخش فراورده‌های نفتی است که معامله حلال ۴۰۲ به عنوان اولین محموله صادراتی انجام شد و باید در این مسیر به دنبال توسعه بازارهای صادراتی فراورده‌های نفتی بود.
از شورای عالی بورس استعفا داده ام
وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده در آینده نزدیک، گفت: در مدت حدود هفت سال و نیم فعالیت کاری خود به عنوان عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس تلاش شد، اقدامات مؤثری درخصوص ارتقای میزان شفافیت اطلاعاتی و معاملاتی و همچنین توسعه بورس‌ها و بازارها انجام شود، اما در شرایط فعلی و با توجه به لزوم توسعه بورس انرژی از یک‌سو و همچنین طولانی‌شدن دوره فعالیت در معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان، از شورای عالی بورس درخواست کردم با استعفای اینجانب برای پذیرش مسئولیت در بورس انرژی موافقت شود که این استعفا، مورد موافقت شورای عالی بورس قرار گرفت به طوریکه فرصتی شد تا در حوزه دیگری از بازار سرمایه به انجام وظیفه و خدمت به کشور مشغول شوم.


برچسب‌ها: استعفای حسینی ازشورای عالی بورس، سرمایه
چاپ یادداشت ا تاریخ: شنبه 11 آبان 1392 ساعت: 09:07 ب.ظ

--------------------------------------------------------------------------
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد


بازدید
تعداد بازدیدکنندگان : 571953
@caption
مجتبی (5624) 
ساسان (624) 
هدیه (1196)