پارسی71

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
حاج  آقامهدی وحیدی - پارسی71
خله خله خش بیمونی

ینر

جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
@caption
تبلیغاتمهدی وحیدی (ت 1338ش م 1365ش)

    حاج مهدی وحیدی فرزند رضا در خانواده‌ای کاملاً مذهبی در سال 1338 در آشخانه متولد شد و از اوان کودکی روح اسلامی و معنوی و خداپرستی بر ضمیر باطنش حکومت می‌کرد. در مراسم عزاداری ائمه هدی علیهم‌السلام، به خصوص سرور شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام نوحه و مرثیه می‌خواند. وی که نامش مهدی بود علاقه بسیار زیادی به حضرت حجت‌ابن‌الحسن (عج) داشت، چرا که او در هنگام خواندن دعای کمیل و سایر دعاها مرتباً با صدای بلند مولایش را می‌خواند، صدای استغاثه و ناله او قلب‌ها و دل‌ها را می‌لرزاند و اشک‌هایش چون قطرات باران بر گونه‌هایش سرازیر می‌گشت. ایشان که پایان تحصیلات متوسطه‌اش مقارن باپیروزی انقلاب بود شجاعانه به مبارزه با مظاهر طاغوت پرداخت. بارها در قبل از انقلاب در جلسات و مراسم‌های مختلف، صحبت‌های علیه نظام جابر گذشته ایراد نمود و با همکاری و همگامی بادیگر انقلابیون به طور دائم در انهدام رژیم طاغوت کوشید. اگرچه انقلاب به پیروزی رسید و حکومت طاغوت سرنگون شد اما او مسئولیتش پایان نیافت بلکه گویی دو چندان شد هنوز چند ماهی از انقلاب نمی‌گذشت که با درک مسئولیت خطیر خویش پاسداری از انقلاب را وظیفه خود ساخت و در آشخانه کمیته انقلاب اسلامی را بنا نهاد که بر علیه ضد انقلابیون و ساواکی‌ها و اشرار و منافقین و... بود وی برای اولین بار در سال 1359 در جهاد مقدس علیه کفار بعثی شرکت نمود و بعد از آن بارها در جبهه نبرد اسلامیان علیه کفار حضور پیدا کرد مسئولیت‌هایی که در جبهه داشت عبارتند از :

1- معاونت فرماندهی گروهان

2- فرمانده گروهان

3- معاونت گردان

4- فرماندهی گردان

و آخرین مسئولیت ایشان معاونت تیپ بوده است.ایشان خیلی به امام خمینی (ره) عشق می‌ورزید و کلام امام را همیشه آویزه گوشش قرار می‌داد و به دنبال آن هم عمل می‌کرد، روحش در نبرد خونین بدر در بیست و پنجم اسفندماه 1365 به سوی ملکوت اعلاء پرواز نمود و جسم مطهرش در سرزمین خونین گرم خوزستان در بستر زمین آرمیده است.

فرازهایی از وصیت نامه شهید :

پدر عزیزم، مادرم و همسر صبور و متعهد من که توانستی در نبود من صبری زینبی داشته باشی امیدوارم در تحت توجهات ولی عصر امام زمان(عج) ونایب بر حقش امام خمینی موفق و موید باشید همسرم همچنان در تربیت فرزندان کوشا باش، چون الآن اسلام در خطر است و نیاز به خون دارد اینجا است که من باید انتخاب کنم که یا در خانه زندگی عادی داشته باشم یا انتقام خون شهیدان را از شهید کشان تاریخ بگیرم

پیام شهید:

شما در این آیه قرآن تعقُّل کنید که اگر جز اولیای خدا باشید هرگز نباید از مرگ اندوهی داشته باشید: « الا ان اولیاءالله لا خوف علیهم و لا هم یحزنون الدین آمنوا و کانوا یتقون لهم البشری فی الحیوة الدنیا و فی الاخرة لا تبدیل لکلمات الله ذلک هو الفوز العظیم.» آگاه باشید که برای اولیای خدا هیچگونه ترس و اندوهی نیست، آنان کسانی هستند که ایمان آورده و به مقام تقوی رسیده بودند برای آنان در زندگی دنیا و آخرت بشارت است و در کلمات خدا تغییر و تبدیلی نیست و این است بهره مندی و کامیابی بزرگ.

 الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور- خداست ولی کسانی که ایمان آورده‌اند آنان را از تاریکی‌ها به سوی عالم نور رهبری می‌کند. بنابراین منظور از اولیاء الله همان افرادی هستند که از تمام جوانب خود مختاری بیرون آمده یکسره اراده و اختیار خود و وجود خود را با تمام شئونش به ذات مقدس حیِّ ازلی سپرده و او را در خود متصرف و مالک الاراده دانسته‌اند. برادران عزیز چون خداوند متعال همیشه و در همه حال بر اعمال ما ناظر و حاضر می‌باشند لذا همیشه خود را در محضر خداوند منان دیده و معصیت خدا را نکنید، در اثر اطاعت و ترک معصیت به مقام قرب الهی نائل شوید و به مقام کمال فائز گردید. تمام صفات رذیله و اخلاق نکوهیده را چون خَس و خاشاک سوزانده و نابود سازید تا اینکه در سر حد محبت، مستقر گردید و معلوم است که آثار محبت، پیدایش اخلاق محبوب در محب است و هر چه درجه شوق و محبت بالا رود این تخلُّق به اخلاق خدایی زیادتر می‌گردد. تا آنکه صفحه نفس آن‌ها را از هر آلودگی و قشر خودت پاک می‌شود. به طوری که در ذات خود نیت بد هم نمی‌تواند بکند و خاطر بد هم برای آن‌ها پدید نمی‌آید چون اصل نفس پاک و تصفیه شده است و پس از طی این مراحل است که اگر عنایت ازلی دستی از آنان بگیرد وجود خود را در مقابل پروردگار و عظمت او و قدرت او و جمال او تقدیم می‌کند و از مقام توکل و تفویض گذشته و به مقام رضا و تسلیم وارد می‌شود.

    امید شیطان درباره کسانی است که ممکن است در آن‌ها تصرفی بنماید و آن‌ها را از شهودات به غفلت دعوت کند و از خدا غافل نماید، خطر شیطان همیشه متوجه کسانی است که در خط صراط مستقیم نیستند و درست حرکت نمی‌کنند و خود را به دست هوای نفس سپرده‌اند و قبل از اینکه اطاعت از خداوند متعال نمایند. از هواهای نفسانی پیروی می‌کنند و بدین لحاظ است که به طرف اسفل السافلین کشیده می‌شوند. برادران عزیز به حبل الله چنگ بزنید و سعی کنید خود را در مسیر صعودی انداخته و حرکت کنید.

    شما می‌دانید کسانی که در راه خدا از وجودشان می‌گذرند و خود را به خدا می‌سپارند همه چیز را با چشم خدا می‌بینند و با گوش خدا می‌شنوند و با زبان خدا تکلُّم می‌کنند و با دست خدا داد و ستد می‌کنند، از عالم هستی چیزی در آن‌ها باقی نمانده تا شیطان در آن تصرفی کند و با تمام وجود خود را به خدا سپرده‌اند. برادران و خواهران گرامی همیشه به عاقبت امور بنگرید و ببینید اجداد و پدران شما چگونه رفتند با چه توشه‌ای رفتند آیا در زمین معصیت خدا را کردند و رفتند که عاقبت همه این‌ها عذاب الیم خواهد بود. همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: ان الله لا یهدی القوم الظالمین. ان الله لا یهدی القوم الفاسقین. ان الله لایهدی القوم الکافرین- پس همه شما لازم است که متوجه مسئولیت خطیر خود باشید و محاسبه کنید خود را قبل از اینکه خداوند در قیامت شما را محاسبه کند. خداوند تمام اولیاء و انبیاء و معصومین(س) را فرستاد تا طریقت صحیح را انتخاب کنید پس کوته نظر نباشید همیشه عاقبت کار بسنجید و عاقبت کار همه ما انالله و انا الیه راجعون است از سوی خدا آمدیم و به طرف الله بر خواهیم گشت.

    برادران، خواهران قدر انسان بودن خود را دانسته و سعی کنید پیرو انبیاء و اولیاء خدا باشید و مؤمن از این دنیا بروید که خداوند متعال خود جان شما را خواهد گرفت و شما چه می‌خواهید از این بالاتر، چرا سرگرم جمع آوری مادیات هستید؟ چرا به ارزش انسانی خود پی نمی‌برید؟ چرا اینقدر خود را پست و فرومایه می‌دانید در صورتیکه شما احسن التقویم آفریده شده‌اید، پس سعی کنید تزکیه نفس کنید و خود را بتوانید به سر منزل مقصود که همان لقاء الله است برسانید، لذت آن است که انسان در جوار انبیاء خدا باشد. چرا بی خیال نشسته‌اید چرا قیام نمی‌کنید چرا با زبان جهاد اکبر و اصغر نمی‌کنید چرا خود را محاسبه نمی‌کنید که بعد در نزد پروردگار خجل نشوید اگر آنجا پرونده خراب و درست را نخوانده باشی چگونه جواب می‌دهی آیا طاقت عذاب آخرت را دارید که اینقدر حریص هستید، مال دنیا و فرزند زیاد و ساختمان مجلل برای شما چه می‌کند والله قسم اگر بفهمید و اگر رمز عاشقی بین خود و خدا را پیدا کنید این چنین بی روح نمی‌نشینید. حرکت کنید نفس امّاره را کنار بگذارید می‌دانم در سر بالایی رفتن مشکل است، می‌دانم خلاف مسیر آب شنا کردن سخت است، اما پس از طی این مسیر به خدا می‌رسی و این بس شیرین است. چرا نشسته‌اید چرا به جبهه نمی‌آیید، چرا می‌خواهید امام را تنها بگذارید، چرا شما 124 هزار پیامبر و 14 معصوم را تکذیب می‌کنید. امکان دارد در زبان تکذیب نکنید ولی‌ای برادر و ای خواهر لازمه تکذیب نکردن حرکت است، قیام است، جهاد است. متعهد شوید و به ریسمان خدا چنگ بزنید و به بالا بروید و از هیچکس و هیچ ابر قدرتی وحشت نداشته باشید. یا ذوالجلال و الاکرام- یا جبار یا قهار- یا ستار- یا غفار یا رحمن یا رحیم یا واسع المغفره- حرکت- قیام تا انشاءالله بتوانید با عنایت خداوندی در جوار اولیاء و انبیاء و مخلصین و شهدا زیست کنید سعی کنید با خودسازی با عمل کردن نه حرف زدن چون آیه قرآن می‌فرماید چرا چیزی را می‌گویید و خود عمل نمی‌کنید. حرکت، قیام و جهاد تنها مسیری است که شما موفق خواهید شد ان شاء الله.

 (جلال دوست، 1392، صص 53 به بعد. )

مهدی وحیدی ,خراسان شمالی, مشاهیر ,مفاخر ,بزرگان ,بجنورد ,آشخانه ,سردار ,شهید


برچسب‌ها: حاج مهدی وحیدی، حاج آقامهدی وحیدی، آقامهدی وحیدی، مهدی وحیدی، خراسان شمالی، آشخانه، بجنورد، گنج، زیرخاکی، دفینه
چاپ یادداشت ا تاریخ: دوشنبه 30 شهریور 1394 ساعت: 12:54 ب.ظ

--------------------------------------------------------------------------
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد


بازدید
تعداد بازدیدکنندگان : 594442
@caption
مجتبی (5624) 
ساسان (624) 
هدیه (1196)