پارسی71

X
تبلیغات
رایتل
اعدام ببر روسی باغ وحش تهران به دلیل بیماری مشمشه - پارسی71
خله خله خش بیمونی

ینر

درباره من
تصویر وب
description ادامه...
جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
@caption
تبلیغات
اعدام ببر روسی باغ وحش تهران به دلیل بیماری مشمشه
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: یک قلاده ببر ماده روسی سیبری به دلیل ابتلاء به بیماری مشمشه تا پایان فرودین ماه سال آینده معدوم می شود.


'محسن مشکوه' روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق آخرین نمونه برداری و آزمایش های مستمر از ببر ماده روسی توسط متخصصان فن و ارسال نمونه ها به آزمایشگاه رفرنس کشور آلمان مشخص شد که ببر ماده روسی نیز دچار بیماری مشمشه شده است.


وی با اشاره به اینکه بیماری مشمشه بین انسان و حیوان قابل انتقال است، اظهارداشت: برای امحائ ببر روسی سیبری به همکاری سازمان های دامپزشکی، محیط زیست، باغ وحش تهران و وزارت بهداشت و درمان نیاز است تا هرچه سریعتر اقدامات لازم صورت گیرد.


وی اضافه کرد: پس از امحاء ببر نر روسی این ببر در حاشیه باغ وحش تهران در شرایط قرنطینه ای و ایزوله به صورت مجزا نگهداری می شد.


وی با بیان اینکه شرایط غیرقرنطینه ای باغ وحش باعث بروز بیماری مشمشه در ببرهای وارداتی سیبری شده است ادامه داد: متاسفانه ببرهای وارداتی سیبری در باغ وحش که زیستگاه انواع حیوانات وحشی که حامل بیماری مشمشه است در شرایط غیر قرنطینه ای نگهداری شده اند.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: حیوانات تک سمی همچون الاغ، قاطر و اسب می توانند عامل انتقال بیماری مشمشه به حیوانات گوشتخوار و گربه سانان باشند.


وی افزود: همچنین در مدت زمان بروز بیماری مشمشه، آزمایش های لازم از الاغ های مورد مصرف حیوانات گوشتخوار باغ وحش صورت گرفته و تاکنون موردی از بیماری مشمشه در این قبیل حیوانات نیز مشاهده نشده است.


وی ادامه داد: الاغ به بیماری مشمشه بسیار حساس است و در صورت بروز این بیماری حیوان سریع تلف می شود، بنابراین امکان حمل و نقل و کشتار حیوان مبتلا به این بیماری وجود ندارد.


وی گفت: برای کنترل بیماری مشمشه آزمایش های لازم بر روی تک سمی هایی همچون اسب و قاطر انجام شد و معاینه بالینی بر سلامت الاغ ها نیز کفایت دارد.


مشکوه تاکید کرد: به دلیل اقدامات قرنطینه ای تاکنون این بیماری در حیوانات باغ وحش تهران مشاهده نشده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.


چاپ یادداشت ا تاریخ: یکشنبه 28 اسفند 1390 ساعت: 10:11 ب.ظ

--------------------------------------------------------------------------
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد