پارسی71

X
تبلیغات
رایتل
میلیاردرهای فوتبال جهان را بشناسید - پارسی71
خله خله خش بیمونی

ینر

درباره من
تصویر وب
description ادامه...
جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
@caption
تبلیغات
میلیاردرهای فوتبال جهان را بشناسید

در گزارشی که چندی قبل در مجله فوربس منتشر شد، اسامی‌۱۰ میلیاردر فوتبال جهان که بیشترین سرمایه‌گذاری را در‌این رشته دارند، اعلام شد. در‌ این بین، نام‌های عجیبی به گوش می‌رسد که شاید تاکنون شنیده نشده باشند؛ اما آنها هستند که در گردش مالی ‌این رشته ورزشی پر هوادار، موثر هستند.


به گزارش سایت جهان ،براساس گزارش‌های اعلامی، سود‌این اشخاص در سال به عددی بیش از ۳۶ میلیارد دلار می‌رسد. ‌این عدد نشان می‌دهد ‌این میلیاردرها، سرمایه هنگفتی را وارد ‌این عرصه کرده اند و بی تردید، چنین سود سرشاری نیز نصیبشان می‌شود. در‌این گزارش، معرفی از‌ این اشخاص برای آشنایی خواهیم داشت. نام ‌این میلیاردرهای فوتبال را به ترتیب در زیر خواهید خواند و میزان پولی که وارد فوتبال کرده و سود تقریبی آنها در یک سال.

لاکشمی‌میتال: ‌این میلیاردر هندی مالک باشگاه کوئینز پارک رنجرز اسکاتلند است. وی دارای سرمایه‌ای بیش از ۲۸ میلیارد دلار است که پیش‌بینی‌ها بر‌این است که افزایشی ۹ و نیم میلیاردی داشته است. وی که در انگلیس به دنیا آمده، با نام ارسلور میتال نیز شناخته می‌شود که دارای بزرگ‌ترین شرکت استیل سازی در جهان است. وی در‌این کارخانه، در سال ۲۰۰۹ فروشی معادل ۶۵ میلیارد دلار داشته است. میتال در ابتدا مالک ۲۰ درصد سهام‌ این تیم اسکاتلندی بود؛ اما در سال ۲۰۰۷ بود که سهم خود را به ۵۴ درصد افزایش داد. وی برای رسیدن به‌این مقصود، سهم فلاویو بریاتوره را خرید که در زمره مالکان قدیمی ‌این تیم بود.‌ این روزها صحبت از‌ این است که ‌این ثروتمند هندی، باقی سهام را نیز بخرد تا تمام باشگاه را از آن خود کند.

آمانسیو اورتگا: باشگاه دپورتیوو لاکرونیا متعلق به وی است که دارای سرمایه‌ای معادل ۲۵ میلیارد دلار است. آگاهان معتقدند با افزایش دارایی حدود شش و هفت میلیارد دلاری مواجه بوده است. اورتگا که از فعالان مد در اسپانیا و اروپاست، نهمین فرد ثروتمند در جهان است. وی تلاش زیادی داشته تا تیمش را به قدرت رئال مادرید یا بارسلونا برساند؛ اما تاکنون راه به جایی نبرده است. از اقدامات اخیر وی تلاش برای ساخت ورزشگاهی جدید برای تیم اسپانیایی است. 

پاول الن: وی که مالک باشگاه سیتل‌ساندرز است، با ثروت ۱۳ و نیم میلیارد دلاری که پیش‌بینی رشد ۳ میلیاردی را برای آن کرده اند، مشهور است. الن که از سرمایه‌داران شرکت مایکروسافت است، تلاش فراوانی داشته تا‌ این تیم را به استانداردهای جهانی نزدیک کند. وی رکورد بیشترین تماشاگر در لیگ آمریکا را نیز از آن خود کرده که عدد ۳۱ هزار نفر را برای یک دیدار در‌ این کشور نشان می‌دهد. وی علاوه بر فوتبال، در سایر رشته‌ها مانند اسکیت روی یخ نیز فعال است. 

رومن آبراموویچ: ‌این میلیاردر روس، باشگاه چلسی انگلیس را با سرمایه‌ای بیش از یازده میلیارد دلار در اختیار دارد. اقتصاددانان معتقدند با افزایش سرمایه‌ای بیش از دو و نیم میلیارد دلار مواجه بوده است. از وقتی وی وارد جمع آبی‌ها شده، مشهور به ولخرجی بوده و همین هم وی را همواره مورد نظر رسانه‌ها قرار داده است. البته، موفقیت‌های‌این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان موجب شده تا به درآمدهای هنگفتی دست یابد. در حقیقت، نباید تصور داشت چشم بسته پول در مستطیل سبز خرج می‌کند. 

سیلویو برلوسکونی: مالک باشگاه آ.ث میلان ‌ایتالیا، بهره‌مند از سرمایه‌ای ۹ میلیارد دلاری است که با افزایش دو و نیم میلیاردی همراه بوده است. نخست وزیر سابق و صاحب بزرگ‌ترین شبکه رسانه‌ای ‌ایتالیا، خوشحال است که اخیرا سودی ۲۰ درصدی در‌این تیم داشته است. هر چند که او با رسوایی‌های اخلاقی و مشکلات کشور درگیر است، در ‌این زمینه پول خوبی نصیبش شده است. براساس اعلام رسانه‌ها، رسونری‌ها با ارزش‌ترین تیم ‌ایتالیا در بازار سهام است که اخیرا نیز سودی ۸۰۰ میلیون دلاری را نصیب مالک خود کرد. 

فرانچسکو پینالت:‌ این میلیاردر مالک تیم رن حدودا ۹ میلیاردی است، اخیرا به سودی حدود یک میلیارد دست یافته است. پینالت که فعال در وسایل لوکس و گران قیمت است، مالک برندهای مشهوری چون گوچی و بالنسیگا است که همگی زیرمجموعه شرکت‌های اقتصادی وی هستند. البته، وی را نه به خاطر‌این فعالیت‌ها، بلکه برای مالکیتش بر باشگاه رن می‌شناسند. رن همواره رقیبی سرسخت برای المپیک لیون و المپیک مارسی بوده؛ اما هنوز نتوانسته بر آنها غلبه کند و رقابت ادامه دارد. البته، وی از ‌این طریق به دیگر شرکت خود پوما که در لوازم ورزشی فعال هست نیز کمک می‌کند؛ پینالت مالک ‌این برند نیز هست.

جان فردریکسن: مالک قبرسی والرنگا نروژ، سرمایه‌ای بیش از هفت و نیم میلیارد دلار داشته که با افزایش بیش از سه و نیم میلیاردی، به امروز رسیده است. وی که نفرت عجیبی از پرداخت مالیات دارد، اکنون یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی را در اختیار دارد. وی در سال ۲۰۰۶ پیشنهاد ۲۰۰ میلیون دلاری به آبراموویچ داد تا چلسی را در اختیار بگیرد؛ اما ‌این هوادار فوتبال انگلیس به هدفش نرسید. فردریکسن تلاش زیادی داشته تا از خریداران یک باشگاه مطرح جزیره باشد.

الیشر عثمانوف:‌این مرد که مشهور به «مرد سخت روسیه» است، دارای سرمایه‌ای بیش از هفت میلیارد دلار در آرسنال است که با سود هنگفت پنج و نیم میلیاردی مواجه شده است. عثمانوف که ابتدا سهامدار جزء در‌این تیم انگلیسی بود، اکنون درصد قابل توجهی از سهام توپچی‌های لندن را در اختیار دارد. وی که در صنعت ارتباطات، استیل و بورس فعال است، اکنون در کنار سایر مالکان ‌این تیم قرار دارد که البته، آنها آمریکایی هستند. 

فلیپ آنچوتز:‌ این آمریکایی دارای سرمایه‌ای شش میلیارد دلاری در فوتبال است که به سود یک میلیاردی نیز رسیده؛ اما نکته قابل توجه، هزینه‌این مبالغ در سه تیم است. لوس آنجلس گلکسی، دینامو هوستون و‌هاماربی، تیم‌هایی هستند که وی در آنها سرمایه‌گذاری کرده است. البته، نیمی ‌از سهام هوستون و ۴۹ درصد سهام‌های مربی سوئد متعلق به ‌این شخص است. وی از سال ۲۰۰۹ وارد دنیای فوتبال شد و از‌این سال بود که گلکسی به تیمی‌مشهور در فوتبال‌ایالات متحده و جهان تبدیل شد.

برنارد اکسلستون: اکسلستون با سرمایه چهار میلیارد دلاری، با سود ۳۰۰ میلیون دلاری در‌این رشته ورزشی همراه است. وی که مدیر اجرایی فرمول یک بود، با حواشی اخلاقی و نژادپرستی فراوانی مواجه بود که موجب شده همواره مورد نظر رسانه‌ها باشد. وی البته به تازگی از‌این سمت کناره‌گیری کرده است. اکسلستون به تازگی در فوتبال اسکاتلند فعال شده که با سود قابل توجهی نیز همراه بوده؛ اما شنیده می‌شود قصد ورود به لیگ برتر انگلیس را نیز دارد.


چاپ یادداشت ا تاریخ: دوشنبه 29 اسفند 1390 ساعت: 09:47 ق.ظ

--------------------------------------------------------------------------
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد


بازدید
تعداد بازدیدکنندگان : 571954
@caption
مجتبی (5624) 
ساسان (624) 
هدیه (1196)