پارسی71

نکات کلیدی برای حمام گرفتن کودکان - پارسی71
خله خله خش بیمونی

ینر

درباره من
تصویر وب
description ادامه...
جستجو
تقویم
فروردین 1396
شیدسچپج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
@caption
تبلیغات
نکات کلیدی برای حمام گرفتن کودکان


  معمولاً کودکان از حمام کردن لذت می‌برند. بیشتر آنها حمام را دوست دارند و بعد از آن احساس راحتی می‌کنند. بچه‌ها وقتی که بزرگ‌تر می‌شوند، می‌خواهند کارهای‌شان را خودشان انجام دهند. آموزش حمام کردن به کودکان یک مرحله مهم در زندگی برای آنها محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که آنها توانایی لازم برای انجام کارهای‌شان را دارند. این کار باید قبل از ورود به مدرسه شروع شود. ابتدا لیف، صابون، تعدادی اسباب‌بازی و حوله را آماده کنید. شما باید ناظر کارهای او باشید. بگذارید خودش موهایش را شامپو بزند، لیف را به تمام سطح بدنش بکشد و جاهایی را که کثیف‌تر است، با دقت بیشتری بشوید. برای شستن پشت کمرش به او کمک کنید.

بهتر است تا شش سالگی خودتان موهایش را شامپو بزنید؛ ولی بعد از آن خودش به تنهایی این‌کار را انجام دهد. کودک شما از اینکه خودش حمام کند، بسیار خوشحال می‌شود و با افتخار و غرور خاصی این‌کار را انجام می‌دهد. شامپوی او حتماً باید شامپوی بچه باشد تا چشم‌هایش را نسوزاند. استفاده از حوله شخصی و برخی وسایل دیگر او را تشویق می‌کند تا با میل بیشتری این‌کار را انجام دهد. برای چک کردن گوش‌هایش که کف در قسمت پایین آن نمانده باشد احتمالاً به کمک شما نیاز دارد آب کشی آخر را خودتان انجام دهید. مسواک زدن، شانه زدن موها، شستن دست‌ها بعد از توالت نیز جزء کارهایی است که کودک می‌تواند به تنهایی انجام دهد؛ ولی هر کدام مراقبت‌ها و توجهات شما را نیاز دارد.
 

نکات کلیدی
کودکان نوپا می‌توانند بخش‌هایی از حمام کردن را خودشان انجام دهند؛ اما شما نیز باید در سایر قسمت‌ها به آنها کمک کنید.
کاری کنید که کودک از زمان حمام گرفتن لذت ببرد و با اشتیاق بیشتری حمام برود.
هیچگاه یک کودک زیر شش سال را در حمام تنها رها نکنید.
برخی کارهای خاص را به او واگذار کنید؛ به خصوص اگر تمایل زیادی به انجام آنها نشان می‌دهد.
برای اینکه کار به طور کامل انجام شود، بهتر است هم روی کارهایشان نظارت داشته باشید و هم بخش پایانی کار را خودتان انجام دهید.

کودکان 5-9 ساله به طور مستقل‌تری حمام می‌گیرند و سعی می‌کنند تمام کارهای‌شان را خودشان انجام دهند؛ ولی همچنان به توجه شما نیاز دارند و هر سال که بزرگ‌تر می‌شوند، می‌توانید نظارت و توجه خود را کمتر کنید. کودکان بزرگ‌تر دوست دارند هنگام حمام گرفتن تنها باشند؛ زیرا نیاز به حفظ حریم خصوصی‌شان دارند. آنها بیشتر ترجیح می‌دهند دوش بگیرند. ولرم کردن آب را به آنها یاد بدهید و بگویید که بعد از استحمام، لباس تمیز به تن کنند. تمام کارهای مربوط به حمام کردن را خودشان به طور مستقل انجام می‌دهند. می‌توانید برای آنها لیف پشت کمر تهیه کنید تا به هنگام دوش گرفتن دیگر نیازی به حضور شما در حمام نباشد. فقط باید کمی گوش به زنگ باشید تا اگر شما را صدا زد، به نیازش رسیدگی کنید. بهتر است در سبد حمام کودکان 10-12 ساله، دئودورانت نیز بگذارید. دخترها در این سنین به چیزهای بیشتری احتیاج دارند. هنوز هم لازم است در حین مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به آنها توجه کنید تا این‌کارها را به درستی انجام دهند. از آنها بخواهید بعد از حمام گرفتن، دیوارها، وان و کف حمام را آب بگیرند و ظاهر حمام را درست مثل وقتی که وارد آن شدند، تمیز و مرتب کنند.


چاپ یادداشت ا تاریخ: دوشنبه 29 اسفند 1390 ساعت: 01:12 ب.ظ

--------------------------------------------------------------------------
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد


بازدید
تعداد بازدیدکنندگان : 579594
@caption
مجتبی (5624) 
ساسان (624) 
هدیه (1196)