website hit counter
 انسان‌ها فراموش‌کارتر شده‌اند - آموزش گنج یابی وکشف دفینه
X
تبلیغات
رایتل

آموزش گنج یابی وکشف دفینه

انسان‌ها فراموش‌کارتر شده‌اند

انسان‌ها فراموش‌کارتر شده‌اند


نتایج مطالعات جدید نشان می دهد: یک انسان معمولی در زندگی پرهیجان و پر مشغله امروزی، روازنه چهار موضوع، کار یا حادثه مهم را فراموش می کند.  

به طور متوسط مردم در هزار و 460 موقعیتی که در روز با آن سر و کار دارند، تعدادی را به دست فراموشی می سپارند.

به گزارش مهر، محققان پس از نظرسنجی از 2هزار شهروند انگلیسی 50 موضوع و کاری را که در بیشترین موارد فراموش می‌شوند دسته بندی کردند.

آن‌ها دریافتند کلیدها در بین چیزهایی قرار دارند که معمولا فراموش می‌شوند و همچنین اغلب افراد به خاطر نمی‌آورند به چه دلیل وارد یک اتاق شده‌اند.

مردم همچنین در زمان خروج از منزل تلفن همراه و کیف پول خود را فراموش می‌کنند و برخی دیگر نیز یادشان می رود گوشت را یخ زدایی کنند.

یافته‌های دانش پژوهان حاکی است مردان دو برابر زنان تولد همسر یا سالگرد ازدواج را فراموش می‌کنند و از هر 20 مرد یک نفر به دلیل فراموشی، مراسم ختم و تشییع جنازه یکی از دوستان یا اقوام را از دست می‌دهد.

با این حال این زنان هستند که وقتی مسایلی یا کاری را فراموش می‌کنند از نظر روحی به هم می‌ریزند.
محققان می‌گویند از هر چهار زن یک نفر اگر موضوع یا کار مهمی را فراموش کند و فکر کند به این دلیل ممکن است به دردسر بیفتد، به دروغ گفتن متوسل می‌شود.

پژوهشگران می‌گویند افزایش ساعات کار، بیم های اقتصادی و یا شیوه زندگی پر‌مشغله موجب شده است حتی آن‌هایی که از حافظه خوبی برخوردارند در زمان به خاطر آوردن مسایل ساده نیز دچار فراموشی شوند.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)